• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

 Kamu Çalışanları Kredi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

 Kamu Çalışanları Kredi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

 Kamu Çalışanları Kredi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Öncelikle kamu çalışanı demek memur, devlet hizmetinde aylıkla çalışan kimse demektir. Türkiye'de uygulanan kamu personel rejiminde, memurluk önemli bir istihdam tipi olarak yer almakta olup mevcut kamu çalışanlarının yaklaşık üçte ikisi memurlardan oluşmaktadır. Bu yüzden kamu çalışanlarının kredi alırken dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır.

Devlet memurlarına toplu konut edindirme projesi dışında diğer bankalar faizsiz kredi vermemektir. İhtiyaçlarınızı bankaların devlet memurlarına verdiği ihtiyaç kredilerinden yararlanarak giderebilirsiniz.

Her bankanın faiz oranı ve sunduğu fırsatlar farklıdır. Bu noktada Hedef Kredi olarak, istediğiniz krediler için tüm bankalar ile görüşüp sizin için en uygun ve avantajlı olanını size sunuyoruz. Çekemeyeceğini düşündüğünüz krediler için size yardımcı oluyoruz.

Kamu çalışanı kredisi almak için bankaların sunduğu farklı seçenekler olsa da genel bazı şartları mevcut. Aşağıda ilk aşamada gerekli olan koşulları bulabilirsiniz:

1-Yasal ya da idari olarak herhangi bir takip sürecinin bulunmaması

2-Resmi olarak memuriyet hayatının başlamış olması

3-İpotekle kredi alınacaksa evlilik durumunda eşin rızasının önceden alınmış olması

 Ayrıca atanmış memurlar ise ilk maaşını aldıktan sonra kredi başvurusunda bulunabilir.

Kredi başvurusunda bulunmadan önce kesin bir şekilde olumlu sonuç alınacağını söylemek mümkün olamaz. Aşağıdaki tabloda risk durumlarını ve kredi çıkma ihtimalini görebilirsiniz:

Kredi Notu

Risk Grubu

Kredi Kullanma İhtimali

1-699

En Riskli

Çok Düşük

700-1099

Orta Riskli

Düşük

1100-1499

Az Riskli

Gelire Göre Değişken

1500-1699

İyi

Yüksek

1700-1900

Çok İyi

Çok Yüksek

Hedef Kredi olarak siz değerli danışanlarımıza profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kredi çekmek istediğinizde bizimle iletişime geçtiğinizde sizlere tüm bilgi birikimizmizle ve mevcut finansal kuruluşları esas alarak destek sağlıyoruz. Findeks kredi notunuzu öğrenmeniz için sizlere hizmet veriyoruz. Kamu çalışanlarının gelir ve giderlerini baz alarak en uygun ödeme imkanlarıyla çekebilecekleri kredi mikatı ve türünü öğrenmenizde hizmet sağlıyoruz. Finansal kurum ve kuruluşlarla ilgili her türlü bilgi ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 7/24 sizlere hizmet sağlıyoruz.