• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Kamu Personelleri İçin Faizsiz Kredi

Kamu Personelleri İçin Faizsiz Kredi

Kamu Personelleri İçin Faizsiz Kredi

Kamu personelleri bankalar ve finans kuruluşları tarafından portföyünde bulunması tercih edilen müşteri profillerinden birisidir. Bu sebeple de kredi konusunda sürekli olarak kampanyalar yaparak bankalarını devlet memurlarının tercih etmelerini sağlamaktadır. Bunların başında ise konut kredileri gelmektedir. Ancak faizsiz olarak verilen konut kredilerinin kapsamı toplu konut edindirme kapsamında bankalar tarafından kamu personellerine sağlanmaktadır.

Diğer bir yandan kamu personelleri nakit para ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bankaların sağlamış olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirler. İhtiyaç kredilerinde sıfır faiz politikası uygulanmamakla birlikte kamu personellerine daha düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi paketleri sunmaktadır.

Deniz Bank

Kamu personeline 55 bin Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi sağlayan bankanın en uzun vadesi ise 36 ay olmaktadır. Bankanın memurlar için uyguladığı faiz oranı ise %2,17 olarak belirlenmiştir.

ING Bank

Sadece kamu personeli olan müşterileri için hazırlanmış olan ihtiyaç kredisi ürünlerinde uygulanan aylık faiz oranları %1,54 olarak belirlenmiştir ve 50 bin Türk Lirasına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Vade süresi ise 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

Vakıfbank

Bankanın devlet memurları için hazırladığı bu paketten SGK ve Bağ-Kur emeklileri de faydalanabilmektedir. 36 ay vade imkanı sağlayan banka, müşterilerine 70 bin Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Faiz oranını ise  1,59 olarak belirlemiştir.

Akbank

Kamu personellerine 75 bin Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi sağlayan bankanın uyguladığı faiz oranı ise 1,25 olarak belirlenmiştir. Üstelik 3 ay erteleme imkanını da müşterilerine sunmaktadır.