• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Kamu Personelleri İçin Konut Kredisi Avantajları

Kamu Personelleri İçin Konut Kredisi Avantajları

Kamu Personelleri İçin Konut Kredisi Avantajları

Bireysel olarak kredi çekebilmek için her bankanın ya da finans kurumunun kendine özel kriterleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak bütün bankalar kişilerin gelir düzeylerine ve kredi notlarına bakmaktadır. Elbette ki müşterilerinin düzenli bir işinin olması da önemlidir. Tüm bu kriterler göz önüne alındığında memurların konut kredisi kullanırken daha avantajlı olduklarını söyleyebiliriz.

Memurların konut kredisi kullanabilmesi için bazı genel şartlar bulunmaktadır. Bunları karşılayan memurlar ise bankalardan kolaylıkla konut kredisi alabilirler. Bu kriterlerin başında resmi olarak memur atamasının bulunması gelmektedir. Yani memurlar atama yazıları geldiği andan itibaren bankalardan memur vasfı ile konut kredisi kullanabilirler. Bankaların memurlara konut kredisi verirken dikkat ettikleri bir diğer konu ise konut kredisi yapan memurun hem yasal hem de idari açıdan takipte bulunmaması gerekmektedir. Son olarak evli memurlar kredi almak için evlerini ipotek ettirecekler ise o zaman eşlerinin rıza beyanını almaları gerekmektedir.

Bankalar için memurların risk oranları diğer müşteri profillerine oranla daha düşük olduğu için memur müşterilerine konut kredisi başta olmak üzere birçok kredi çekiminde bazı avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların başında ise konut kredisi faizlerinin daha düşük olması bulunmaktadır. Diğer bir yandan birçok banka ve emlak şirketleri devlet memurlarına özel olarak sıfır faiz oranlarını uyguluyorlar. Özellikle devlet bankalarının memurlara konut kredisi konusunda ekstra yardımları bulunmaktadır.

Konut kredisi avantajları hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizde Hedef Kredi ile iletişim kurabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel kredi danışmanlık hizmeti Hedef Kredi tarafından sağlanmaktadır.