• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Kamu Personellerine Araç Kredisi Seçenekleri

Kamu Personellerine Araç Kredisi Seçenekleri

Kamu Personellerine Araç Kredisi Seçenekleri

Bankalardan ya da kredi kuruluşlarından kullanılan kredilerde memurlar sahip oldukları haklar nedeniyle her zaman için avantajlı olmaktadır. Düzenli bir işlerinin olması ve maaşlarının düzenli olarak devlet garantisi altında ödenmesi gibi avantajlarından dolayı memurlar banka ve kredi kurumlarının tercih edilen müşterilerinden olmaktadır.

Kamu personellerinin bu avantajları başta ihtiyaç kredileri olmak üzere birçok kredi de kampanyalar ile cazip hale getirilmektedir. Bu kampanyalar içerisinde araç kredileri de bulunmaktadır. Dönem dönem hazırlanan araç kredisi kampanyalarında sıfır faiz ya da uygun geri ödemeler gibi avantajlar kamu personellerine sunmaktadır.

Kamu personelleri için uygulanan araç kredi kampanyalarından birisi de kredi indirimi olmaktadır. Devlet bankaları tarafından hazırlanan bu kampanyada yer alan bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank yer almaktadır.

Gerek binek gerekse de ticari araçlar için hazırlanan bu kampanya ile kamu personelleri 18-60 ay arasında ki vadelerden kendileri için en uygun olanı kullanmaktadırlar.

Kamu personellerine uygulanan taşıt kredisi faiz oranları ise %0,49 ile %0,69 arasında değişiklik göstermektedir. Bu kampanyada kredi müşterilerinin seçebilecekleri araç markaları ise sınırlandırılmıştır. Bu kampanyanın bir diğer amacı ise yerli üretim olan otomotivlerin üretimini de desteklemektir.