• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Her birey hayalindeki eve sahip olmak ister. Fakat bazı maddi şartlardan dolayı bu eve almaya gücü yetmeyebilir. Ve bunun için bankalardan konut kredisi alınabilir. İçin bazı şartlar aranmaktadır. İlk olarak konut kredisi alacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Yaş sınırı ise en fazla 70 olan kişi konut kredisi alabilir. Bunu yanında konut kredisi almak isteyen kişi bankanın istemiş olduğu bütün belgeleri eksiksiz olarak teslim etmesi gerekir. Belgeler ile hem size dair hem de eve daha detaylı bilgi elde edip Kredi isteğinize dönüş yapılmasını sağlıyor.

Kredi notunuz ev kredisi için olumlu veya olumsuz dönüş yapılmasında oldukça önemli bir detaydır. Konut kredisi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Aynı zamanda daha önce almış olduğunuz konut kredilerinin ödeme düzeniniz sizin Kredi notunuza etki etmektedir. Kredisi için başvuru ya yapma şartlarından birisi de konut kredisi için başvuru yaptığınız evin iskânının da bulunması gerekir. Aynı zamanda ailenizin gelir durumu düzenli olarak harcamalarınız göz önüne alınarak aylık olarak almış olduğunuz konut kredisini ödeyebilecek durumda olunması da gereklidir. Eğer evin inşası hala tamamlanmamış bir ev için konut kredisi almak istiyorsanız bu durumda kart irtifakı sunulması gerekmektedir. Bunun yanında birçok banka inşası tamamlanmamış evler için eğer yüzde sekseni tamamlanmış ise konut kredisi vermektedir. Fakat alacağınız ile konut kredisi alacağınız banka arasında bir anlaşma var ise binanın yüzde sekseni tamamlanmadan konut kredisi verilmektedir.

Konut kredisi başvurunuzun onaylanması için başvuru sonrasında düzenlenen uzman incelemesi raporu ile bu raporda belirtilen detaylar başvuru yaptığınız bankanın konut kredisi için olumlu veya olumsuz olacağını da belirler. Konut kredisi hakkında detaylı bilgi almak ve kredi danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için hemen Hedef Kredi ile iletişime geçebilirsiniz.