• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Günümüzde birçok ihtiyaçtan dolayı kredi başvurusu yapmaya yönelebiliyoruz. Kredi başvurusunda bankanın bizden istediği dokümanları tamamladığımızda bile bazı nedenler dolayı ret cevabı alabiliyoruz. Peki, bankalar kişilerin en ihtiyaç duyduğu anda neden kredi başvurusunu onaylamazlar? Hedef Kredi Danışmanlık firması kredi başvurusu yapıp bankadan ret cevabı aldığınızda durumlarda size özel çözüm odaklı öneriler sunmaktadır.

Bankalardan Kredi Alamama Nedenleri Nelerdir?

Bankalardan kredi başvurusu sırasından ret cevabı almanızın birçok nedeni bulunur. Bu nedenleri alt başlıklar altında inceleyelim.

Düzgün Ödeme Planı Oluşturmamak

Düzenli aylığınız ve geliriniz olmasına rağmen bankalar kredi almanız konusunda sorun çıkarabilir. Birçok banka kredi onayı konusunda özellikle kredi ödemesi için uygun ödeme koşullarının oluşmadığı durumlarda kredi başvurusunu onaylamaz. Hedef Kredi Danışmanlık firması olarak bankadan çekeceğiniz kredi miktarına uygun olarak size uygun ödeme planları çıkarmaktayız.

Kredi Notunun Düşük Olması

Kredi başvurusu sırasında bankalar kredi notu konusunda oldukça titiz davranırlar. Kredi notu 1400 ve üzeri olanlar az riskli grubunda yer alırlar.1200 kredi notu olan biri bazı şartlar göstererek kredi alabilmektedir. Hedef Kredi firmamız konusunda uzman kredi danışmanları kredi notunuza en uygun bankaları belirleyerek kredi almanız konusunda size finansal destek vermektedir.

Bir Kurumda Yeni İşe Başlamak

Bir iş yerinde çalışmaya henüz başladıysanız ve sigortanız daha yeni ödenmeye başladıysa bankalar kredi vermek konusunda çok sıkı şartlar ortaya koyabilmektedir. Bu gibi durumlarda size en kolay nasıl kredi çekebileceğiniz konusunda rehberiniz olan Hedef Kredi yeni işe başlayanlar için kredi alabileceğiniz gelirinize uygun bankaların listesini belirleyip size sunmaktadır. Bu sayede kredi alabilme fırsatına sahip olabileceksiniz.

Mevcut Borç Durumunun Yüksek Olması

Kredi alamıyorum ne yapmalıyım diyen kişilere yönelik en iyi cevap mevcut borç durumunun sorgulanmasıdır. Bir kişinin eğer birden fazla yere borcu varsa mevcut kredi limitlerinin toplamı açısından risk kabul edilmektedir. Bu yüzden bankalar kredi alam talebinize olumsuz yanıt verebilirler. Mevcut borç durumunuzun yüksek olmasından dolayı kredi alamıyorsanız size en uygun kredi danışmanlık hizmeti sunan firmamıza başvurabilirsiniz. Hedef Kredi borç durumunuzun yüksek göründüğü durumlarda kredi kartlarınızı geçici olarak kapatmak ya da borcunuzu ödemeniz için uygun taksitlendirme yapmak gibi çözüm odaklı formüller üreterek size yardımcı olmaktadır.