• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Kredi Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

Kredi Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

Kredi Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

Kredi Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

Türkiye’nin en güvenilir kredi danışmanlık firması Hedef Kredi olarak kredi kara listesinden nasıl çıkılır sorusunu hemen açıklayalım. Kara listeye girmek ödenmemiş kredi borçları yüzünden olmaktadır. Kara listeye giren kişiler borçlarını tam olarak kapatsa bile takip sürecinde olduklarından kanunların öngördüğü süre boyunca bankacılık faaliyetlerinden yararlanamazlar. Hedef Kredi firmamı olarak size kara listeden adınızın nasıl kaldırılacağı konusunda önemli bilgiler paylaşacağız. Kara listeden nasıl çakılır, kredi ödemeleri nasıl yapılır ve diğer krediler hakkında bilgi almak için profesyonel kredi danışmanlığı firmamız Hedef Krediye başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Kara Listesinden İsim Nasıl Silinir?

Eğer kredi kara listesinde görünüyorsanız bu biriken borcunuz olduğunu gösterir. Normal şartlar altında kara listeye giren kişiler 5 yıl süreyle bankacılık faaliyetlerinden faydalanamaz. Kara listeye alınmış kişi borçlarının hepsini erken ödemeye çalışsa bile hemen listeden ismi silinmez. Sadece kişinin cezası daha aza indirgenmiş olur. Hedef Kredi olarak kara listeden çıkmak için size tavsiye edeceğimiz ilk şey ve düzeltilmesi gereken en kolay durum kredi sicilinizde iki yıla kadar kalacak bir temerrüt ödemesidir.

Borcun ödenmesi halinde alacaklı tarafından bürolardan, listede kalan borcun tamamının ödendiğini yansıtacak şekilde değiştirilmesi talebinde bulunulabilir. Altın kural olarak, size karşı temerrüt bildiren bir alacaklı ile ödenmemiş bir borcu kapatırken listeyi değiştireceklerini veya kaldıracaklarını yazılı olarak almanızdır. Ayrıca Hedef Kredi firmamızdan rehberlik ve kredi danışmanlık hizmeti ile size kredi kara listeden nasıl çıkacağınız konusunda profesyonel finansal destek vermekteyiz

Kredi Kara Listesine Girmemek İçin Nasıl Önlemler Alınabilir?

Profesyonel kredi danışmanlık firması olarak kredi kara listesine girmenizi engelleyecek bazı ipuçları paylaşalım. Öncelikle temiz bir kredi kaydı tutmak, olumsuz kredi bilgileriyle uğraşmaktan daha az maliyetli ve zaman alıcıdır. Örneğin bankaya kredi başvurusunda bulunacaksanız kendinize en uygun taksitleri belirlemek için banka personeli size en uygun ödeme planı hazırlayın. Hedef Kredi firmamıza başvurduğunuz anda size kredinizi nasıl kara listeye alınmadan ödeyeceğiniz konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Kredi kara listesine girmemek adına geç ödeme yapmadığınızdan emin olmak için son ödeme tarihinden birkaç gün önce alacaklıya ödeme yapın. Ayrıca, bir ödemenin alınmaması durumunda alacaklılara yapılan tüm ödemelerin kaydını tutun. Taşınırsanız, faturaları kaçırmamak için adres değişikliğini tüm alacaklılara bildirin. Ve son olarak, alacaklılarınıza ödeme yapamıyorsanız kara listeye alınmamak için mümkünse ödemeleri yeniden yapılandırmak için yazılı bir düzenleme yapın.