• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Memurlar İçin En Uygun Kredi Seçeneği

Memurlar İçin En Uygun Kredi Seçeneği

Memurlar İçin En Uygun Kredi Seçeneği

Finans sektöründe bazı meslek grupları daha avantajlı olarak görülmektedir. Bu sebeple de bu meslek gruplarını portföylerine dahil etmek için özel kampanyalar düzenlemektedirler. Özel olarak görülen meslek gruplarından birisi de kamu personelleri olmaktadır. Bu sebeple memurlar için sürekli olarak faizsiz ya da düşük faizli kredi kampanyaları hazırlanmaktadır.

Memurlara sunulan faizsiz kredi seçenekleri farklı isimler altında sunulmaktadır. Kampanyaların farklı isimler almasının sebebi ise vade koşullarında ve maksimum tutardaki farklılıklardır. Örneğin bayram kredi adı altında sunulan krediler en fazla 10 bin Türk Lirasına kadar kredi sağlamaktadır. Diğer bir yandan sağlık ya da eğitim kredileri memurlara daha yüksek değerlerde krediler sunmaktadır. Kamu personellerinin araç ve konut gibi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi içinde yine araç ve konut kredisi kampanyaları düzenlenmektedir.

Memurların faizsiz kredilerden yararlanabilmesi için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunların başında ise kredi başvurusu yapan memurların kredi otları gelmektedir. Kredi puanları 1500’ün üzerinde olan memurlar rahatlıkla bankaların sürekli olarak tekrarlanan faizsiz kredi kampanyalarından yararlanabilmektedir. Kredi puanının yüksek olması ise daha önce kullanılmış olan kredilerin ve kredi kartlarının düzenli olarak ödenmesi ile gerçekleşmektedir. Bunun dışında memurların faizsiz kredilere başvurmak için çok fazla şarta gerek duyulmamaktadır. Çünkü kamu personellerinin maaş bilgileri başta olmak üzere birçok bilgisine kolaylıkla ve doğru bir şekilde ulaşılması nedeniyle daha fazla dosya işlemlerine ihtiyaç duyulmamaktadır.