• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Memurlar İçin İhtiyaç Kredisi

Memurlar İçin İhtiyaç Kredisi

Memurlar İçin İhtiyaç Kredisi

Memurlar ihtiyaç halinde ihtiyaç kredisine başvurabilmektedirler. Peki hangi bankadankredi çekilmelidir? Hangi tutar ne kadarlık vade ile çekilmelidir? Tüm bu soruların cevabı Hedef Kredi'de...

İhtiyaç kredisi kişilerin düşük fiyatlı ve kısa vadeli ihtiyaçlarını giderebilmek için verilen tüketici kredilerine ihtiyaç kredisi denir. Ayrıca ihtiyaç kredileri en çok tercih edilen Kredi türleri arasındadır. İhtiyaç kredileri genellikle kısa vadeli ve Orta vadeli olarak kullanılır. Bunun yanında ihtiyaç kredisi almayı düşünen kişilerin isteklerin ve ihtiyaç kredisi veren bankaların tercihine göre ve bunun yanında içinde bulunulan şartlar doğrultusunda ipotekli veya ipoteksiz olarak ihtiyaç kredisi verilmektedir.

İhtiyaç kredileri hesaplanırken bir ödeme planı oluşturulur daha sonra ödeme planından kalan ihtiyaç kredisi anapara miktarı ihtiyaç kredisi faiz oranı ile çarpılır aylık ödemelerin günleri belirlenerek ihtiyaç kredilerinin ne kadar taksit ödeneceği belirlenir. Daha sonra her ay belirlenen taksitleri ödenmesi planlanan ihtiyaç kredisi faizi aylık olarak ödenecek taksitten çıkarılarak ihtiyaç kredisi Anaparanın ödeneceği miktarı hesaplanır İhtiyaç kredisini almayı düşünen her birey en çok ne kadar ihtiyaç kredisi alabileceğini merak eder. Normal şartlara göre ihtiyaç kredisi alacak olan bireylerin aylık olarak harcamalarına ve ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Ama genellikle ihtiyaç kredisi alacak kişinin aylık gelirinin en fazla yüzde 50'si kadar ihtiyaç kredisi verilmektedir bunun yanında ihtiyaç kredileri çoğunlukla peşinat gösterilmeyen Kredi çeşitlerindendir. İhtiyaç kredisi almak isteyen bireyin kredi notunun fazla olması, aylık kazancının fazla olması, aylık borç ödeme miktarının az olması ve bazı durumlarda kefil gösterebilmesi ihtiyaç kredisi için başvuru yapıldığında kredinin onaylanma oranını arttırır.