• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Memurlar İçin İhtiyaç Kredisi Avantajları

Memurlar İçin İhtiyaç Kredisi Avantajları

Memurlar İçin İhtiyaç Kredisi Avantajları

Memurlar bankalar ve finans kuruluşları tarafından taşıdıkları finansal özellikleri nedeniyle düşük risk grubunda ki mesleklerden kabul edilmektedir. Bunu sağlayan ise elbette ki uzun süreli iş özelliğini taşıması ve maaşlarının düzenli olarak ödenmesi bulunmaktadır. Memurların bankalar için bu kadar avantajlı olmalarının karşılığında bankalarda memurları müşterileri yapmak için ihtiyaç kredisinde avantajlar sağlamaktadır. Başta devlet destekli bankalar olmak üzere özel bankalar ve finans kuruluşları da memurlar için ihtiyaç kredisi avantajları sunmaktadır.

Memurlar için ihtiyaç kredisi avantajlarının başında faiz indirimleri bulunmaktadır. Memur vasfına sahip olan kişilerin riskleri düşük olduğu için bankalar memur kredi müşterilerini daha düşük kredi faizlerinden yararlandırmaktadır. Bankaların devlet memurlarına ihtiyaç kredisi için sunduğu bir diğer fayda ise tahsis ücretlerinin ya da diğer yasal kesintilerinin daha düşük maliyetlere mal edilmesidir.

İhtiyaç kredisinde memurlara sunulan bir diğer avantaj ise farklı ödeme seçeneklerinin de bulunmasıdır. Memurların bütçelerine uygun olarak eşit taksitli, artan ya da azalan taksitli gibi seçenekler ile memurların kredilerinin geri ödemelerini kolaylaştırmaktadır.

Memurların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmak üzere başvurdukları ihtiyaç kredilerinin bir diğer avantajı ise başvuru işlemlerinin son derece kolay olması ve kısa süre içerisinde değerlendirilmesidir. Özellikle devlet bankalarından alınan maaşlara istinaden çekilen kredilerde işlemler çok kısa bir süre içerisinde sonlanmaktadır.

İhtiyaç kredilerinde son düzenlemeler ile birlikte maksimum vade sayısı 36 maksimum tutar ise 50.000 tl olarak düzenlenmiştir. Daha detaylı bilgilere sahip olmak kredi çekerken en uygun seçenekleri bilmek için Hedef Kredi ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.