• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Memurlar İçin Konut Kredisi Avantajları

Memurlar İçin Konut Kredisi Avantajları

Memurlar İçin Konut Kredisi Avantajları

Herhangi bir bankanın kredi vereceği kişilerin potansiyeli aradığı şartlar çok fazladır. Fakat konut kredisi için emekli olan, öğrenci olan memur, olan esnaf olan, birçok kişi konut kredisine başvuru yapar fakat banka bunun için en uygun gördüğü kısım memurlar için verdi konut kredisidir.

Bankalar genellikle gelir belgesi ne çok önem verirler. Özellikle sağlam aylık bir gelirinin olup olmamasına dikkat ederler. Sabit bir gelire sahip olan ve SSK kaydı da mevcut olan memur için kredi kullanması ve konut kredisi alması çok kolaydır. Memurların düzenli bir geliri olduğu için ve SSK kaydı olduğu için daha kolay konut kredisi vermektedirler. Bu yüzden bir devlet memurunun diğer vatandaşlara oranla konut kredisi verilmesi daha yüksektir. Ve memurlara verilen konut kredisi daha avantajlıdır.

Memurların kullanabileceği konut kredisi miktarı maaşı ile doğru orantılı olarak belirlenir. Olarak memurların konut kredisinden yararlanabilmesi için herhangi bir engel yoktur. Memurluk görevinize ilk başladıysanız ve konut kredisi almak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken ilk maaşınızı aldıktan sonra konut kredisine başvurulmalıdır. Bunun yanında ataması yapılmış fakat henüz göreve başlamamış olan memurlarda eğer kredi notları yüksek ise konut kredisi ne başvurabilirler. Genel olarak bankalara baktığımız zaman düzenli olarak bir maaşları olduğu için ve SSK kaydı bulunduğu için en avantajlı olan konut kredisi memurlara verilmektedir.