• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Memurlar İçin Kredi Avantajları

Memurlar İçin Kredi Avantajları

Memurlar İçin Kredi Avantajları

Toplumun “Okuyup memur olun, düzenli maaşınız olsun.” algısının işe yarayan noktalarından biri de kredi çekme evresidir. Her ay devlet tarafından düzenli bir şekilde maaşları ödenen ve topluma sağladıkları hizmet dolayısı ile prestij kazanan memurlarımız bankaların kolaylıkla kredi hizmeti sunduğu meslek grupları arasında yer almaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlarımız düşük faiz oranlı kredi ve faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için devlet veya özel bankalara başvurabilmektedir. İhtiyaç kredisi ve konut, taşıt kredisi adıyla kredi başvurusunda bulunan memurlar için devlet bankalarında düşük faizli veyahut faizsiz kredi imkânları sunulurken özel bankalarda memurlar için kampanyalı kredi teklifleri sunulmaktadır.

Anlaşma kapsamında çekilmiş olan kredi aylık eşit taksitlere, artan ya da azalan taksitlere, serbest ödemeli taksitlere bölünebilmekte bu imkân da ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Neredeyse her bankanın bünyesinde yer edinen bu hizmetler sayesinde artık memurlar derin hesaplamalara girişmeden kolay bir şekilde kredi için başvuru yapabilmekte ve istedikleri krediye ulaşabilmektedirler. Hatta bazı bankalar herhangi bir belge istenmeden, prosedürle memurları uğraştırmadan sadece nüfus cüzdanı ile kredi vermektedir. Düşük faiz oranlı kredi ya da faizsiz kredi ile memurlara geri ödeme kolaylığı sunulmakta ve esnek bir şekilde geri ödeme ile memurlar bütçesel olarak sıkışmamaktadır. Hem kredi alma konusunda hem de geri ödeme konusunda her türlü kolaylık sağlanmaktadır.

Kredi başvurularında memurlar için kefil şartı aranmamakla birlikte bazı özel durumlarla karşılaşıldığında kefil talep edilebilmektedir. Hatta memurlara sağlanan kolaylıklar arasında tayin dönemlerinde 3 ay ödeme olmaksızın kredi taksitlendirilebilmekte ve memurlara tayin kredisi de verilebilmektedir. Gelişen teknolojinin bir getirisi olan internet bankacılığıyla tüm memurlar kredi başvurusunda bulunabilmekte ve kimlikleriyle kredi alabilmektedirler.