• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

Memurlar İçin Kredi Avantajları Nelerdir?

Memurlar İçin Kredi Avantajları Nelerdir?

Memurlar İçin Kredi Avantajları Nelerdir?

Kredi çekmek isteyen kişiler için gelir düzeyi seçebilecekleri Kredi miktarının belirlenmesi açısından oldukça önemlidir Bu yüzden memur maaşları da alınabilecek kredi'nin maksimum miktarını belirlemede önem arz etmektedir alınan kredi'nin ödeme planını oluşturulurken aylık olarak ödenecek taksit miktar kişinin ayık gelirinin yarısını geçmeyecek şekilde oluşturulur. Üstelik düzenli bir geliri ve çekilen kredinin ödenmesinin daha kolay olduğu için bankalar çoğunlukla memur olan bireylere daha fazla kredi seçeneği sunar.

Bankadan bankaya memura verilen kredilerin faiz miktarında ve ödeme seçeneklerinde farklılık olsa da genel anlamda bütün bankalarda memurlara özel kredi avantajları sunulmaktadır. Bireylere verilen krediler tamam mı bankaların tercihine bağlı olsa da bir kredi notu ve sigortalılık süresinin göz önüne alınarak verildiği açıktır. Kredi notu normal vatandaşlar da yüksek olabilir fakat belgeleme ve sigorta süreci konusunda memurlar daha avantaj sahibidir. Bu yüzden memursanız bazı şartlara göre daha avantajlı krediler alabilirsiniz.

Memurların Kredi alabilmesi için gerekli olan bazı şartlarda vardır. Bu şartlarda genel olarak bakarsak ister yasal ister idari açıdan herhangi bir takip sürecinin bulunmaması durumunda Kredi alabilirsiniz. Aynı zamanda memurların resmi olarak da memuriyet görevlerine başlamış olmaları gerekir. Eğer evinizi ipotek göstererek Kredi alınacaksa ve evliyseniz eşin rızası alınması gerekir. Bu gibi kriterleri sağ oluyorsanız ve memursanız birçok bankanın memurlara özel avantajlı kredi seçenekleri sunduğu açıktır.