• 0(266) 502 29 49 0(266) 502 27 69
  • info@hedefkredi.com Hedef Kredi Danışmanlık

TİCARİ ve KURUMSAL KREDİLER

TİCARİ ve KURUMSAL KREDİLER

TİCARİ ve KURUMSAL KREDİLER

Ticari kredi nedir? Kurumsal kredi nedir? Bireysek kredi ile ticari kredi arasındaki fark nedir? Hedef Kredi olarak sizlere profesyonel kredi danışmanlık hizmeti sunuyoruz. yazımızda kredi türleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Bizimle iletişime geçerek kredi danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bireysel kredi ve ticari kredi arasındaki fark bireysel kredinin gercek kişilere verilmesi, ticari kredinin ise ticari bir işletmeye verilmesi demektir. Her iki kredi de ihtiyac için oluşturulmuştur. Ticari işletme sahibi şirketin ihtiyaçlarını karşılamak için veya yatırım ve proje kullanımı için ticari krediye belirli şartlar doğrultusunda başvurabilir.

Bankalar öncelikle işletmenin geçmiş dönem ödemeleri ve finansal durumlarını sorgular ve istenen kredinin sağlanması durumunda borcun ödenir ödenmeyeceğini sorgular. Bu sayede bankadan onay ya da ret cevabı alınır.

1.Spot kredi: Faiz oranının ve ödeme tutarının sabit olduğu kredi türüdür.

2.Rotatif kredi: Belirli zamanlarda kredi tutarının ödenmesi ve kredi kullanımı tanımlanması yoluyla ilerleyen bu kredi de faizin 3 ayda bir ödenmesi ve faiz değişikliği ile devam eder.

3.Açık kredi: Bankaların genelde ilişkisinin iyi olduğu ve güvendiği şirketlere hiçbir teminat istemeden kolayca nakit sağladığı kredi türüdür.

4.Gayrinakdi kredi: ithalat ve ihracat gibi islerde kullanılan nakit para yerine bankaların garantisi ile çalışan bir kredi türüdür. Faiz bu kredi türünde yoktur.